ROUTE 66 MOTOCYKLOVÝ ZÁJAZD

Four wheels move your Body, Two wheels move your Soul.

Svetoznáma diaľnica Route 66. „Hlavná cesta Ameriky“ dlhá tritisíc osemsto kilometrov vedie z Chicaga do Los Angeles, prechádza tromi časovými pásmami a cez sedem štátov: Illinois, Missouri, Oklahoma, Texas, New Mexico, Arizona a Kalifornia. Legendárna Route 66 bola obľúbenou cestou pútnikov, migrantov, banditov a celej generácie výletníkov objavujúcich západ. Duša a veľká časť legendárnych zastávok a odbočiek na ceste sa zachovala dodnes. V minulosti smerovali tisíce automobilov, nárazník na nárazníku, k západným hraniciam. Po celej trase vznikali hotely, čerpacie stanice, reštaurácie, bary „Nová Amerika“. Slávna cesta plná nostalgie je rajom mototuristiky. Pripravili sme pre Vás ďalší jedinečný zážitok.


Popis zájazdu

Chicago2 noci

Priletíme na medzinárodné letisko v Chicagu, vyzdvihneme si svoj motocykel a ideme sa ubytovať do hotela. Chicago je jedno z najväčších a najvzrušujúcejších miest pri jazere Great Lake. Mesto má úžasnú atmosféru, krásnu panorámu, ktorej nekonkuruje žiadne iné mesto USA, svetoznáme múzeá, reštaurácie a kaviarne, nespočetné množstvo barov a nočných klubov. Práve v Chicágskych kluboch denne hrajú hviezdy svetového jazzu a blues. V meste sa zdržíme dve noci. Vyspíme sa a ráno štartujeme motorky!

Springfield, IL1 noc

Vydávame sa na americkú jazdu. Súbežne s cestou I-55, kde sa začína práve legendárna Route 66. Pokiaľ sa po dlhej ceste dostaneme k pobrežiu Tichého oceána, pretneme štát Illinois na dve polovice. Po ceste vyskúšame mnohé typické americké reštaurácie – dinners, oddychovať budeme na verandách barov a popíjať pol litrovú kávu. Z Chicaga sa vydáme na juh, prejdeme mestom McLean, ktoré je starou zastávkou nákladných áut a prehrmíme cez uhoľné bane v Illinois pozdĺž trate Pontiac. Noc v hoteli v centre mesta Springfield, ktorý je len pár krokov od domova významného amerického prezidenta.

1 noc

St. Louis1 noc

Ďalej cesta povedie na juh, smerom k St. Louis, jedno z významných miest v okolí. Uvidíme množstvo menších miest, určite nevynecháme Dixie – parkovisko amerických ťahačov, sochu Panny Márie - ochrankyne diaľnice, Litchfield či „Parížske Stop Café“. Popri ceste k rieke Mississipi si nájdeme čas na návštevu jaskyne Meramec a pozrieme si slávny most „Chain of the Rocks“. Nachádzame sa v Missouri, v štáte, kde sa lesy stretávajú s prériami a rieka Missouri sa vlieva do Mississipi. Vychutnáme si dnešnú jazdu do „Brány západu“ St. Louis. Mesto leží pozdĺž pobrežia mohutnej rieky Mississipi, je miestnou kolískou hudby a tiež domovom BBQ rebierok. Odpočinieme si v hoteli, kde budeme mať jedinečný výhľad na architektonický skvost, klenbu St. Louis.

Springfield, MO1 noc

St. Louis mizne v spätných zrkadlách, pokračujeme cez kopce Missouri, skvelá jazda a veľa zákrut. Obedňajšia prestávka na najlepšie BBQ rebierka, aké ste kedy ochutnali! Dnes večer spíme v Springfielde v štáte Missouri. Budeme sa túlať s miestnymi po centre mesta a počúvať príbehy o tom, aké to je pozorovať obrovského tornáda!

Tulsa1 noc

Približne stošesťdesiat kilometrov budeme prechádzať indiánskym teritóriom starého západu, medzi Tulsou a mestom Oklahoma. V roku 1830 boli všetky tieto pozemky považované za nepotrebné a boli vyhlásené za indiánske teritórium. Bolo to pohodlné miesto pre päť civilizovaných kmeňov, ktoré bránili bielemu osídleniu v južných štátoch. Choctaw a Chickasaw z Mississipi, Seminole z Floridy a Creek z Alabami, každému z nich bola pridelená časť zeme, zvyšok bol rozdelený medzi Cherokkom z Karoliny, Tennessee a Georgia. Dnes má štát veľkú populáciu rodených indiánov.

Oklahoma City1 noc

Oklahoma je slovo jazyka Choctaw pre „červeného muža“. Na západe prejdeme cez El Reno, most dlhý jeden a pol kilometra, vchádzame do mesta Oklahoma, srdce a duša krajiny Route 66! Užijeme si večer v meste, vo štvrti Bricktown známej obchodmi, reštauráciami a plnými barmi.

Amarillo1 noc

Amarillo sa Vám môže zdať ako odrezané miesto od zvyšku Texasu, ale stojí na jednej významnej americkej križovatke, cesty I-40 (súčasť legendárnej Route 66), približne tristo míľ od Albuquerque a dvestopäťdesiat míľ západne od mesta Oklahoma. Názov mestu dali Španieli a v preklade znamená „žlté“, farba charakteristická pre región. Na večeru sa zastavíme v jednom z najlepších a najväčších steak housov v Texase a noc strávime v Amarille.

Tucumcari1 noc

Opúšťame Texas a vrčíme po cestách do „ Krajiny kúziel“ do Nového Mexika cez svetovo známy Cadillac Ranch. Čo tak navštíviť mesto duchov Glen Rio, kde môžeme stáť jednou nohou v Novom Mexicu a druhou nohou v Texase? S piatimi štátmi za sebou a s tromi stále pred nami. Motorky vezieme cez krajinu Comanche indiánov do Tucumcari, najväčšieho mesta medzi Albuquerque a Amarillo. Ideme smerom High Plains a do Santa Fe v Novom Mexicu.

Albuquerque2 noci

Štartujeme smer juh do Albuquerque, najväčšie mesto Nového Mexika. Albuquerque je stará križovatka ciest a my tu máme zaslúžený oddych. Štyristo rokov staré mesto predstavuje zmes kultúr a tradícií amerických indiánov. Chceli by ste si možno zajazdiť údolím pozdĺž rieky do starého mesta pôvodných obyvateľov USA, mesta Taos? Vychutnať si let balónom počas východu slnka, alebo si pre zmenu zajazdiť na koni ako správny cowboy pozdĺžne cez kaňony?

Holbrook1 noc

Po vstupe do štátu Arizona si užijeme jazdu cez Petrified Forest, skamenelý prehistorický les plný gigantických stromov, ktoré boli uchované vďaka erózii. Ďalej na západ, je to len niekoľko desiatok kilometrov do dvoch starých miest na Route 66 Holbrook a Winslow, ktoré sú držané pri žive vďaka kamionistom smerujúcim krížom cez kontinent. V jednom z týchto miest prenocujeme.

Grand Canyon1 noc

Dnes budeme sedieť s chladeným pivom v ruke a pozorovať západ slnka nad Grand Canyonom. National geographic v priamom prenose. Tí, ktorí majú chuť si pozrieť najväčšiu prírodnú atrakciu USA z hora, poletia vrtuľníkom. Budeme mať dosť času na jazdu popri kaňone a na fotografické zastávky. Prespíme vo Flagstaffe a ráno opúšťame Grand Canyon a pokračujeme po Route 66. Cesta späť cez Williams, Arizona, míňame slávne mestá Route 66. Seligman, Peach Springs, Hackberry, Kingman, staré západné mesto duchov Oatman, Arizona.

Las Vegas2 noci

Je čas na Vegas, BABY! V Las Vegas, meste zábavy a hazardu, strávime dva dni. Kasína, show, zábava, ktorá nepozná hranice! Poprechádzame sa po promenáde Freemont Street. Zažijeme fontánovú šou pred svetoznámym kasínom Bellagio, odfotíme sa s parížskou „eifelovkou“, americkou sochou slobody alebo sa prevezieme na gondolách v Benátkach. Toto všetko a ešte viac ponúka Vegas.

Los Angeles1 noc

Vydávame sa smer California, posledný štát na našej legendárnej Route 66. Prejdeme cez Diablovo ihrisko, prevezieme sa popri púšti Mojave. Najdramatickejšie scenérie v Južnej Californii. Prekvapujúce sopečné útvary, veľké kaktusy Joshua Tree, lesy plné mexických borovíc. Prichádzame do Santa Monica, historická Route 66 tu končí na Santa Monica Boulevard. Santa Monica je jedno z najstarších a najväčších stredísk v LA. Kedysi divoké plážové ihrisko, dnes sú tu krásne pláže zo seriálu Baywatch. Popoludnie môžeme stráviť prehliadkou mesta. Navštívime Hollywood so slávnym čínskym divadlom, Beverly Hills, Rodeo Drive a veľa miest, kam turisti bežne nechodia. Pravé LA! Motorkári majú vždy zmiešané pocity, keď stoja na konci cesty, ktorej symbolom je pilier v prístave v Santa Monica. Skončili sme jazdu, o ktorej mnohí ľudia len snívajú. Dobrá správa je, že tento krásny kontinent ponúka stále množstvo ciest a zákrut, ktoré čakajú na Vás.

Náš jedinečný výlet sa skončí dnes v Los Angeles. Ak máte chuť ostať extra noc, alebo dve v L.A., stačí povedať. Ak si chcete pozrieť ďalšie miesta Californie (San Francisco, San Diego, Národný park Yosemite), alebo ostať pár dní v New Yorku, či Miami. Alebo si chcete odpočinúť na plážach Floridy, na úžasnom Hawaii, dajte nám prosím vedieť.

Cena zahŕňa: 
Ubytovanie v 2 - 3 * hoteloch s raňajkami, vypožičanie motocyklov rôzneho druhu (Harley Davidson, Honda, Kawasaaki, Triumph, Spider alebo BMW), helma pre jazdca a spolujazdca, poplatky na parkovanie v hoteli