Aljaška

9 dňový poznávací zájazd

Ak ste milovníci prírody - Aljaška bude pre Vás najkrajším kútom sveta.

Panenská príroda, zlatá horúčka, nedotknuté zátoky, rybolov, nerastné bohactvo ? Komfortné ubytovanie, malá skupina, sprievodca odborník a skvelá nálada ? Medvede, losy, soby, svište, hasky, aljašský malamut ? Drevorubači, rybári, sloboda a nekonečná krajina ? Národné parky, nezabudnuteľné scenérie, veľryby? MY VIEME PREČO VÁS CHCEME ZOBRAŤ NA ALJAŠKU !!! Sú stovky dôvodov prečo to tam milujeme!

9 dňový okruh Aljaškou, možné spojiť s 8 dňovou plavbou z Vancouveru, komfortné ubytovanie a transfer. Slovensky hovoriaci sprievodca, malá skupina, nádherná príroda a jedinečný životný štýl divokej Aljašky.


Popis zájazdu

DAY 1Whitier

Vylodenie, alebo pristátie vo Whitier. Príchod v poobedňajších hodinách do mesta Anchorage. Aljašské osady sú vzrušujúce, moderné a krásne. Majú zachovaný “vintage” vzhľad, sú plné kvetín, hostincov a obchodíkov.

Day 2Anchorage – Wasilla – Talkeetna – Denali

Po raňajkách cesta na sever do mesta Wasillam, kde sa oboznámime s výcvikom psov do záprahov na každoročne organizované závody, zvané Iditarod. S príchodom do malej rozprávkovej dedinky Talkeetna, s pestrofarebnými chalúpkami, spravíme krátku prechádzku. Ďalšia cesta povedie do údolia 6000 metrov vysokého pohoria Mc Kinley, s prekrásnou aljašskou panorámou. Neskôr príchod do svetoznámeho národneho Parku DENALI. Navštívime výstavu živočíchov a ako súčasť fakultatívneho programu, budeme mat šancu zúčastniť sa psích záprahov.

Day 3Národný Park Denali

Sledovanie divokých zvierat v Národnom Parku Denali. Pri sledovaní života zvierat v tundre s troškou šťastia snáď stretneme veľké zvieratá Karibu ( Sob Kanadský), Severoamerický Los, Medveď Hnedý či Vlk Aljašský. Okrem toho aj desiatky iných cicavcov, ako napríklad Aljašskú ovcu, Svišťa a vzácne vtáctvo. Vzrušujúce výhľady. Počas jasnej oblohy môžeme vidieť Mc Kinley (6000 m n m)

Day 4Fairbanks

Smer najsevernejší bod našej cesty, Fairbanks. Počas cesty si oddýchneme v Nenana. Tu sa zastavil čas, vrátime do rokov 1900. Miestni obyvatelia robia každoročné stávky týkajúce sa topenia ľadovcov. Cestou za polárnym kruhom navštívime mesto Fairbanks s 30.000 obyvateľmi. Prehliadka mesta: Skanzen ( pamätihodnosti z obdobia zlatej horúčky) a návšteva Múzea Aljašskej Univerzity. Plavba parníkom s vodným mlynom na rieke Tanana.

Day 5Fairbanks

Po raňajkách vyrazíme na cestu. Zastavíme sa u Santa Clausa. Po Fairbanks smerujeme južne, obchádzame množstvo jazier a potokov. Popri Tranz-Aljasskom potrubí, neskôr popri rieke Tana a pri Delta-Junction , aljašskou diaľnicou. Na večer dorazíme do Valdéz zálive. Mesto je dôležitým prístavom kde sa končí aljašské potrubie a ropa sa prečerpáva do tankerov.

Day 6Valdez

Oddych v príjemnom mestečku. Čas na pozorovanie medveďov pri kŕmení v neďaľekom Fih Hatchery. Ak budeme mat šťastie, medvedíkov uvidíme ako každý večer, priam na minútu presne prichádzajú do Fishatchery na večeru. Možnosť vybrať sa na rybačku. Vo Valdez slnko v tomto období nezapadá. Nočná prechádzka a výhľady sú veľký zážitok. Možnosť výletov ako Glacier Kayaking, Glacier Cruise, Fishing.

Day 7Valdez – Whittier – Seward

V tento deň nás čaká výlet loďou, cesta kompou obklopenou ostrovmi Prica Williama a výhĺad na skutocnú divokú panorámu pobrežiach. Cestou popri Columbia-getcher stretneme zvieratá ako tulene, riečne vydry či mrože. Vyloďenie v Portage-gletcher, neskôr popri zálive Turnagain Arm pokračujeme ďalej. Záliv je miesto s najvyšším prílivom na svete. Poloostrov Kenai má jediné najväčšie mesto Seward. Tu sa nachádza Aljašské morské centrum plné zvierat.

Day 8Národný Park Kenai Fjord

V tento deň bude opäť na lodi, tentokrát v Národnom Parku Fjord, kde pri troche šťastia budeme pozorovať veľryby a morské cicavce, vtáctvo a nehovoriac o výhľade gletchery, tulene a kolónie vtákov na pobreží.

Day 10Anchorage

Po raňajkách obhliadka mesta Anchorage: Park zvaný ” Zemetrasenie”,
Historické Múzeum Anchorage - spoznáme spôsob života miestnych osadníkov. V Aljašskom Etnografickom Centre nahliadneme do života pôvodných obyvateľov, neskor sa prejdeme na pobreží. Poobede preprava na letisko. Nočný let naspäť do Európy.

Cena zahŕňa:

Ubytovanie v 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách, kompletnú dopravu, slovensky hovoriaceho sprievodcu, vstupy do národných parkov